Leon Olek zaskarbił sobie sympatię jurorów już w pierwszym odcinku programu Szansa na Sukces. Eurowizja Junior 2023. Dzięki ich głosom już 24 września wystąpi w finale, w którym powalczy o bilet na Eurowizję Junior w Nicei. Co wiemy o młodym wokaliście i jaka była jego muzyczna droga do finału Szansy na Sukces?

W tegorocznym finale polskich selekcji do Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci zobaczymy pięcioro nastoletnich wykonawców. W tym gronie są: Daria Malicka, Filip Robak, Gracjana Górka, Maja Krzyżewska oraz Leon Olek. O tym, kto wygra program Szansa na Sukces. Eurowizja Junior 2023 zdecydują jurorzy oraz telewidzowie.

Szansa na Sukces, Eurowizja Junior 2023, Leon Olek, Daria Malicka
Szansa na Sukces. Eurowizja Junior 2023: Leon Olek i Daria Malicka awansowali do finału z pierwszego odcinka. / fot. Facebook.com (Szansa na Sukces)

Leon Olek – wiek, The Voice Kids, zainteresowania

Leon Olek ma 13 lat i pochodzi z okolic Poznania. Śpiewa od siódmego roku życia, a swój muzyczny warsztat doskonali w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Tarnowie Podgórnym, gdzie uczęszcza do klasy fortepianu. Jego największym marzeniem jest produkcja własnych utworów. Jednak obecnie częściej śpiewa covery, które zamieszcza na własnym kanale w serwisie YouTube. Wśród jego wykonań dużą popularnością cieszy się piosenka Nieznajomy z repertuaru Dawida Podsiadło. W wolnych chwilach uprawia tenis stołowy i siatkówkę oraz opiekuje się swoim pieskiem, Jadzią. Młody wokalista jest także aktywny w mediach społecznościowych i prowadzi swoje profile na Instagramie i TikToku.

Ogólnopolską sympatię Leon Olek zyskał, biorąc udział w szóstej edycji programu The Voice Kids. Podczas przesłuchań w ciemno wykonał propozycję Bruno Marsa – Talking To The Moon. Wykonanie spodobało się na tyle, że swoje fotele odwrócili wszyscy trenerzy. Ostatecznie nastolatek wybrał Dawida Kwiatkowskiego, pod którego skrzydłami dotarł do finału programu. Tam zaśpiewał balladę Napraw z repertuaru grupy LemOn. Sukces w programie zaowocował zaangażowaniem w kolejne projekty. Ostatnio Leon Olek stał się twarzą kampanii historyczno-edukacyjnej BohaterOn, w ramach której wykonuje piosenkę Włącz historię.

Eurowizja Junior, Eurowizja Junior 2023, Szansa na Sukces, TVP, Telewizja Polska, Daria Malicka, Leon Olek
Leon Olek i Daria Malicka wyśpiewali udział w finale programu Szansa na Sukces. Eurowizja Junior 2023. / fot. Facebook.com (Szansa na Sukces)

Leon Olek – Szansa na Sukces. Eurowizja Junior

13-letni wykonawca wystąpił w pierwszej odsłonie programu Szansa na Sukces. Eurowizja Junior 2023. Zaśpiewał tam piosenkę One Republic – Counting Stars. Energiczne wykonanie zostało docenione przez jurorów – Sarę James, Marka Sierockiego i zespół Tulia, dzięki którym Leon Olek wygrał odcinek i awansował do finału. Przygoda z Szansą to nie tylko możliwość wyjazdu na konkurs Eurowizja Junior, ale także okazja do poznania swoich idoli, np. Sary James.

Szansa na Sukces. Eurowizja Junior 2023. Finał – gdzie oglądać?

Już 24 września o 15:10 odbędzie się finał na żywo. Laureat lub laureatka Szansy na Sukces będzie reprezentować Polskę na Eurowizji Junior 2023 w Nicei. Nieoficjalnie wiemy, że finał będzie dwuetapowy. W pierwszej części uczestnicy wykonają covery i zostaną ocenieni przez jury oraz telewidzów w stosunku 50:50. Dopiero w tzw. superfinale najlepsze dwie osoby zaprezentują oryginalne piosenki, przygotowane specjalnie na potrzeby Eurowizji Junior. Ich autorzy są na razie nieznani. Następcę Laury Bączkiewicz wybiorą w pełni telewidzowie.

Laura Bączkiewicz, Olek Sikora, Szansa na Sukces, Eurowizja Junior 2023
Laura Bączkiewicz i Olek Sikora – Szansa na Sukces. Eurowizja Junior 2022. Fot. Mieszko Czerniawski / eurowizja.org

The post Leon Olek finalistą programu Szansa na Sukces. Eurowizja Junior 2023 appeared first on Eurowizja.org - najwięcej o Eurowizji.Aby czytać dalej kliknij w obrazek poniżej lub link do źródła wiadomości.Link do źródła wiadomości:
Leon Olek finalistą programu Szansa na Sukces. Eurowizja Junior 2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.