Podobnie do ubiegłorocznej reprezentantki Polski, Daria Malicka otrzymała Złoty Bilet w pierwszym odcinku preselekcji. Już w niedzielę 24 września wystąpi ona w finale programu Szansa na Sukces. Eurowizja Junior 2023. Co wiadomo o młodej wykonawczyni i jej pasji, która pozwoliła jej na awans do finału?

W tegorocznym finale polskich selekcji do Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci zobaczymy pięcioro nastoletnich wykonawców. W tym gronie są: Leon Olek, Filip Robak, Gracjana Górka, Maja Krzyżewska oraz Daria Malicka. O tym, kto wygra program Szansa na Sukces. Eurowizja Junior 2023, zdecydują jurorzy oraz telewidzowie.

Szansa na Sukces, Eurowizja Junior 2023, Leon Olek, Daria Malicka
Szansa na Sukces. Eurowizja Junior 2023: Leon Olek i Daria Malicka awansowali do finału z pierwszego odcinka. / fot. Facebook.com (Szansa na Sukces)

Daria Malicka – wiek, The Voice Kids, zainteresowania

Daria Malicka to 14-letnia wokalistka, która swoją przygodę z muzyką rozpoczęła pięć lat temu. Poza śpiewaniem uwielbia jeździć na deskorolce i rowerze. Uczy się też gry na gitarze klasycznej i jest wielką miłośniczką zwierząt oraz pasjonatką układania kostki Rubika. Ma na tym polu już sporo rekordów! Pochodzi z Brzezin w powiecie kieleckim, a popularność przyniosła jej szósta edycja The Voice Kids, w której podczas przesłuchań odwróciła wszystkie fotele – wybrała ekipę Tomsona i Barona. W programie dotarła do bitew. Jest laureatką wielu festiwali i konkursów wokalnych, a dodatkowo ma też liczne osiągnięcia sportowe – m.in. jest czwartą rakietą tenisa stołowego w Mistrzostwach Kielc dziewcząt!

Zdobywczyni Złotego Biletu Szansy na Sukces ma swój kanał na YouTube, gdzie publikuje covery. Zmierzyła się już z takimi utworami, jak Fields of Gold, Never Enough czy I will always love you. Udział w programach talent-show to dla niej wielkie wyzwanie, a ze względu na tempo realizacji tego typu przedsięwzięć dziewczyna nie ma nawet czasu na stres. W wywiadzie dla Radia Kielce przyznała, że podczas The Voice Kids towarzyszyła jej niepowtarzalna adrenalina, nie miała tremy, a jedynie pozytywne nastawienie. Występ na eurowizyjnej scenie z pewnością byłby dla niej kolejną okazją by sprawdzić swoje możliwości!

Daria Malicka – Szansa na Sukces. Eurowizja Junior

Nastolatka wystąpiła w pierwszym odcinku tegorocznej edycji formatu Szansa na Sukces. Eurowizja Junior. W programie wykonała balladę Easy On Me z repertuaru Adele. Jury złożone z Marka Sierockiego, Roksany Węgiel i zespołu Tulia przyznało zwycięstwo Leonowi Olkowi, jednak dodatkowo właśnie Daria zdobyła przepustkę do finału na żywo za sprawą Złotego Biletu.

Eurowizja Junior, Eurowizja Junior 2023, Szansa na Sukces, TVP, Telewizja Polska, Daria Malicka, Leon Olek
Leon Olek i Daria Malicka wyśpiewali udział w finale programu Szansa na Sukces. Eurowizja Junior 2023. / fot. Facebook.com (Szansa na Sukces)

Szansa na Sukces. Eurowizja Junior 2023. Finał – gdzie oglądać?

Już 24 września o 15:10 odbędzie się finał na żywo. Laureat lub laureatka Szansy na Sukces będzie reprezentować Polskę na Eurowizji Junior 2023 w Nicei. Nieoficjalnie wiemy, że finał będzie dwuetapowy. W pierwszej części uczestnicy wykonają covery i zostaną ocenieni przez jury oraz telewidzów w stosunku 50:50. Dopiero w tzw. superfinale najlepsze dwie osoby zaprezentują oryginalne piosenki, przygotowane specjalnie na potrzeby Eurowizji Junior. Ich autorzy są na razie nieznani. Następcę Laury Bączkiewicz wybiorą w pełni telewidzowie.

Laura Bączkiewicz, Olek Sikora, Szansa na Sukces, Eurowizja Junior 2023
Laura Bączkiewicz i Olek Sikora – Szansa na Sukces. Eurowizja Junior 2022. / fot. Mieszko Czerniawski (Eurowizja.org)

WSPÓŁPRACA: Maciej Błażewicz

Źródła: TVP, Radio Kielce, YouTube

The post Daria Malicka w walce o bilet do Nicei. Kim jest finalistka Szansy na Sukces. Eurowizja Junior 2023? appeared first on Eurowizja.org - najwięcej o Eurowizji.Aby czytać dalej kliknij w obrazek poniżej lub link do źródła wiadomości.Link do źródła wiadomości:
Daria Malicka w walce o bilet do Nicei. Kim jest finalistka Szansy na Sukces. Eurowizja Junior 2023?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.